Vertical line
Orel Cup 2018 vol. 2 >
Plakát Orel Cup 2018 vol. 2
 
 
Tenisové retro 2018
Dne 11.8.2018 se koná na našich kurtech již 3. ročník tenisového RETRO turnaje. Prezentace se bude konat od 8:30 do 8:45 a samotný turnaj začne v 9:00.
Podmínky účasti turnaje:
- bílý sportovní oděv (triko, šortky/sukně, ponožky)
- dřevěné rakety


Registrace na turnaj možná telefonicky nebo e-mailem.
Ing. Jiří Horák
776 282 684
jiri_horak@email.cz
 
 
Konečné pořadí soutěže ODO II
 
 
Orel Cup 2018
 
 
12. ročník MSŠ
 
 
Retro turnaj 13.8.2016
 
 
Memoriál Slávka Šimka – 9. ročník
V sobotu 23. 8. 2014 na dvorcích TK Horažďovice proběhl již 9. ročník memoriálu Slávka Šimka. Myšlenka vytvořit tuto sportovní událost vznikla před deseti lety po úmrtí Slávka Šimka, který byl fanouškem tenisu i dobrým tenisovým hráčem a často hrával na kurtech v Horažďovicích.
 
 
Orel cup podzim 2014
 
 
Prácheňský pohár 2013
 
 
Raketa 2012 - 7. ročník
Fotografie tentokráte ilustrují fakt, že čím méně obrazového smogu nějakou událost popisuje, tím intenzivnější a silnější byl pravděpobodobně prožitek samotné události. Technicky se tentokráte o expozice postarala firma Apple.
 
 
Dorost 2012
Týmová soutěž dorostu – Krajský přebor
Soutěž jsme 1.5. 2012 zahájili na domácích kurtech. Přivítali jsme mladé tenisty z Plzně Doudlevce a vyhráli 8:1.
Následující víkend jsme cestovali do Kaznějova, kde jsme také vyhráli . Tentokrát ale 6:3.
Další zápas jsme sehráli s TK Klatovy a těsně prohrály 5:4, když závěrečnou chlapeckou čtyřhru Michelini/ Staněk prohráli ve třetím setu v tiebreaku.
27.5. 2012 nás čekal další těžký soupeř. Prazdroj Plzeň, který porazil Klatovy. Na soupeřově půdě jsme vyhráli 5:4, kdy Tereza Štěchová vydřela vítězství ve třech setech.
3.6. 2012 k nám přijel tým ze Sušice. A náš tým posílený o Davida Voráčka a Jannika Habermanna vyhrál 9:0.
Poslední zápas nás čekal v Nýrsku. Jeli jsme oslabeni o Davida Micheliniho a vyhráli 7:2.
V soutěži družstev jsme skončili stejně jako v loňském roce na 2. místě. Opět na horší skóre.
Pochvalu si zaslouží děvčata Petra Halmlová a Tereza Štěchová, která neztratila ani jeden bod. Ale chlapci se snažili. To můžete vidět na fotkách.
Kapitán družstva Irena Halmlová 
 
Raketa 2011
V průběhu turnaje Raketa 2011 pro nás fotografoval profesionální fotograf/vizuální umělec RADEQ BROUSIL (www.brousil.name). Snad i proto, že poslední velká Radeqova výstava se nese v duchu proklamace, že fotografie nevzniká v momentu pořízení (zastarale expozice), ale v momentu zveřejnění (také expozice), je možné, že i v tomto případě budeme muset všichni trpělivě počkat, až autor vycítí, že nastal MOMENT VZNIKU FOTOGRAFIE. Každopádně se všichni moc těšíme...
 
 
Memoriál Slávka Šimka, 6. ročník
Memoriálu se zúčastnilo 32 startujících - 16 párů. Nejmladšímu účastníkovi bylo 10 let, nejstršímu pak 67 let. Do finále se probojovali Tereza Štěchová a Přemek Fiala (jako zástupci našeho klubu), kde narazili na reprezentanta Bohdana Ulihracha a Vlastu Voráčka. Zvítězili Tereza Štěchová a Přemek Fiala.
 
 
Dorost
Družstvo dorostu po vítezství na Nepomukem dne 5. 6. 2011 (chybí pouze Honza Staněk).
 
 
Raketa 2010 - 5. ročník
Oficiálním fotografem turnaje byl Mark II. Málokdo z dalších majitelů fotoaparátu však odolal a tak k lehce rozpoznatelnému ohnivému rukopisu Marka II přibylo něco i z rukou Steklíka, Evy, Radovana, Zigyho, Pepína, George a čertvíkohoještě.
 
 
Tenisové soustředění mládeže
Ve dnech 2.8 až 6.8. 2010 proběhlo v našem areálu tenisové soustředění mládeže. Jednalo se o první ročník, který navazoval na šest předešlých ročníků, které jsem pořádal ve spolupráci s Březnickým tenisovým klubem v jejich areálu.
Pod vedením trenéra Míry Šilhavého z Prahy se soustředění zúčastnilo 12 hráčů:
Byli to za domácí TK Horažďovice Petra Halmlová, Tereza Štěchová, David Michelini, Jirka Křesák, Zdeněk Hrbek, Honza Staněk, Ondra Šebesta a Zdeněk Zoubek, z TK Březnice Dušan Maleček a Ondra Lidinský, z TK Strakonice Přemek Fiala a Jakub Kolebaba z TC Realsport Nymburk.
Ačkoli nám počasí zrovna nepřálo, podařilo se nám odtrénovat skoro vše, co jsme si na tento týden naplánovali. Trénovali jsme 4 hodiny denně, což se některým hráčům zdálo v pondělí málo a ve čtvrtek zas pro změnu moc (David a Jirka).
Občas jsme museli přehodit plánovaný program trénink-bazén do opačného pořadí, ale i přes tyto problémy bylo na hráčích po týdnu vidět, že to na nich zanechalo i pozitivní následky. To se ostatně ukázalo i na následujícím víkendovém celostatním turnaji dorostu, kde se neztratili. Petra Halmlová i díky rozehranosti dokázala prvně v životě porazit Marcelu Voráčovou z TK Klatovy, nasazenou jako hráčka číslo jedna, a obsadila třetí místo. Přemek Fiala se spoluhráčem Josefem Maříkem vyhráli turnaj ve čtyřhře. Tereza Štěchová dokázala porazit o 6 let starší Hanu Reitspisovou z TK Rokycany. Skvěle zahrál i Ondra Šebesta a společně se Zdeňkem Zoubkem zle potrápili budoucí finalisty čtyřhry Hlinku s Doroshkevichem z Českých Budějovic.
Chtěl bych touto cestou poděkovat výboru TK Horažďovice, že nám umožnil toto soustředění uspořádat. Myslím si, že jsme si s členy klubu vůbec nepřekáželi a vyšli si vstříc.
Jelikož jsem hlava děravá a zapomněl jsem udělat společné foto všech zúčastněných, tak nabízím ve fotogalerii aspoň jednotlivé hráče v akci.

Zdeněk Zoubek st.
 
 
Rekonstrukce kabin - projekt
Prezentace zamýšlené rekonstrukce kabin, na níž klub podává žádost o dotaci.
 
 
Přebor starších žákyň
 
 
OP st. žákyň
1.fotka-Štěchová Pícková
2.fotka-Halmlová Jůdová
3.fotka-finále čtyrhry
 
 
Memoriál Slávka Šimka, 4. ročník
Fotografie z tradičního memoriálu pro klub nafotografovala Kateřina Svobodová.
 
 
RAKETA 2009 - 4. ročník
Dnes již víme, že rok 2009 bude hojně citovaným historickým předělem. Pohrdlivé úsměvy, klení, snaha o překvapené výrazy, rudé kravaty a lesknoucí se bradavice tak dlouho mlátily lžícemi z různých materiálů jeden druhému do prázdného talíře, že si skoro zvykly, že nemají stůl. Rok 2009 bude rokem, kdy bude třeba ostatní přesvědčit, že to tak má být a je to úplně normální. Naštěstí lidé, kteří se účastní každoročně prestižního uzavřeného turnaje RAKETA jsou z velké části tvoření rezistentním vzorkem obyvatel, který si chléb i hry umí obstarat sám. A když hry, tak takové, kde se hraje, vítězí a prohrává, a ne jen očumuje, kibicuje, camrá a sází. Taková je RAKETA. Taková je její preambule.

Aby byla tato preambule dodržena i tento rok, kdy se mnohým nepodařilo na turnaj dorazit z důvodů obstarávání dost velkého chleba, aby i po odlomení úředním bohům zbylo něco do huby, bylo nutné turnaj odehrát v neobvykle malém počtu lordů. Konkrétně: Pavel Svoboda senior (nehrající ex prezident tenis klubu), Jana Smetanová (nehrající dáma), Norbert Gáfrik, Radek Zigler, Radomil Švec, Pavel Zykmund, Arnošt Kaisr, František Svoboda (nehrající pro nedosažení věkové hranice 4 měsíců) a Pavel Svoboda junior.

Turnaj RAKETA je každoročně dotován nemalým obnosem. S ohledem na celosvětovou hospodářskou krizi a bující mezilidskou lakotu jsme vítěznou částku oproti předchozímu ročníku zvýšili o 7 tisíc. Vítěz tedy dostal 37 tisíc liber šterlinků, zametl finálový kurt a platil rundu poraženým účastníkům. To ale trochu předbíháme. RAKETA začíná každoročně srazem všech hráčů v předvečer turnaje, kdy se rozdělí do skupin, seznámí se, pokud se neznají, soustředí se, odhadují z vedené konverzace slabiny protivníků, testují výdrž a nervy sobě navzájem. Protože se jednalo o 4. ročník a v drsných ředitelských funkcích je doba hájení 3 roky, proto na úvod předvečera turnaje na svou funkci prezidenta rezignoval dosavadní prezident a RAKETA tak mohla probíhat v duchu otevřeného, liberárního turnaje, který není nutné řídit, neboť již své šasí nalezl a cestu zná. Ve funkci zůstal pouze finanční víceprezident, neboť 37 papírů v librách je dost peněz a někdo to v kapse nosit musí.

Turnaj byl zahájen skupinovým fotografováním jako vždy a pak již probíhalo samotné klání. Tentokrát se hrálo systémem každý s každým. Došlo k jednomu zranění a jedné velmi nelordské hádce, která skončila odstoupením dotyčného nelorda z turnaje. Tím se, bohužel, z dalších ročníků turnaje definitivně sám vyloučil, což nás ostatní velmi mrzí. Ale takový je svět lordů. Boj o první místo byl napínavý a plný snahy o nemožné. Byl také bohatý na zvraty (leckdy předvídatelné). Výčet těchto přívlastků je rutinní a okrajový. Nejpodstatnější zůstává radost ze hry, ze společně prožité chvíle a z modrého nebe nad hlavou. Bez zbytečného patosu si koneckonců na závěr turnaje bývalý prezident trunaje sám obnovil mandát a až zase půjde za rok do tuhého, zase se ho vzdá. RAKETA již nepotřebuje prezidenta a proto... budiž na věky zachována nám!

Pořadatelé turnaje děkují firmě Liberty-Victory s.r.o. za zajištění skvělého občerstvovacího zázemí. Firmě visualarch s.r.o. patří velký dík za dar 37 tisíc liber pro dotaci turnaje. Dík jí pochopitelně plně náleží i přesto, že ing. arch. Norbert Gáfrik tuto sumu jakožto jeden z jednatelů této společnosti a zároveň i první "nehoražďovický" vítěz turnaje inkasoval do firemní pokladny zpět a poprvé ji tak vyvezl za hranice města Horažďovice. Jak je v preambuli turnaje řečeno, budou tyto prostředky vynaloženy na věci dobré a správné. Takže je všechno tak, jak to má být.
 
 
Okresní halový přebor ml. žáci
 
 
Okresní přebor žákyň 28. 2. 2009
V sobotu 28. 2. 2009 se v hale základní školy Blatenská konal okresní přebor starších žákyň.
 
 
Okresní přebor žen 2009
Turnaj poznamenala neůčast loňské obhájkyně Šimkové (angína), Reindlové (také angína) a zranění Englerové (pohmožděná ruka). Přesto byl k vidění krásný tenis a to především v zajímavém finále. Snad životní výkon podala Martina Beránková a po vyrovnaném začátku dohrála celý finálový zápas ve skvělé formě. Opírala se o kvalitní servis, neobvykle o hru ze základní čáry a dobře zůročila své zkušenosti. Do budocna jsou příslibem všechny zbývající hráčky a záleží jen na nich, kam až poroste jejich tenisová úroveň.
Ve čtyřhře překvapil pár Petra a Irena Halmlovi který porazil dvojici Beránková Boučková. Ve finále už ale nad jejich síly byly kvalitní dorostenky Englerová a Voráčová.
 
 
Memoriál Slávka Šimka 2008 - 75. výročí založení Tenis klubu Horažďovice
Bohužel nás technika velmi zklamala a tak se z tohoto významného dne zachovalo jen nemnoho fotografií s velmi kolísavou kvalitou.
 
 
Letní přebory minitenis a předžáci
Během letní tenisové sezony uspořádal TK Horažďovice přebory v kategoriích minitenisu (6-7 let) a předžáků (8-9let). Foto: Zdeněk Kodýdek
 
 
RAKETA 3. ročník - 2008
Ve fotografiích je zachycena atmosféra přípravného večera, průběhu turnaje, večer, kdy se slavil nový vítěz je vynechán a pak jsou jen asi 2 rekonvalescenční snímky... Fotografovalo se telefony iPhone. Většinu snímků pořídil Radek Zigler.
 
 
Celostátní turnaj - Mladší a starší žáci
 
 
RAKETA 2. ročník - 2007
Vyhlášený turnaj celebrit a VIPů fotoaparátem Radka Ziglera, Kateřiny Svobodové a Lukáše Steklíka nás provede slastným víkendem, jaký mají jen celebrit tohoto druhu...
 
 
Turnaj veteránů 2008
 
 
Dorost 2008
 
 
B team
 
 
Březnové okresní přebory mladších žákyň a žen
 
 
Okresní halový přebor dorostenek
Alžběta Šimková (vpravo) a Karolína Peikerová (vlevo) dominovaly okresnímu přeboru dorostenek.
 
 
Turnaj seniorů
Několik málo fotografií z Turnaje seniorů 2007...
 
 
RAKETA - 1. ročník
Tenisový turnaj Raketa, který se snad stane tradičním, proběhl poprvé v roce 2006. Zúčastnili se ho samé precelebrity a užuž–V.I.P. jako Jarda Jedlička, fagotista FOK, architekti Pavel Zykmund a Norbert Gafrik, hudební producent Marek Čulen, scénograf a fotograf Pavel Svoboda, pedagog ČVUT Radek Zigler, typograf Tomáš Brousil a mnoho dalších elit. Celý turnaj včetně přípravy na turnaj u kulečníkových stolů zachytili svými digitálními fotoaparáty Lumix a Canon Norbert Gafrik a Radek Zigler. Možná i někdo jiný, kdo zrovna popadl odložený aparát...
Děkujeme Tenis klubu Horažďovice za možnost tuto velkolepou událost uspořádat v tak krásném areálu s příjemným zázemím. Těšíme se na další ročník.
 
 
Memoriál Slávka Šimka – 1. ročník
Tenisový Klub Horažďovice pořádal 9. – 10. 9. 2006 ve spolupráci s rodinou Šimkových a městem Horažďovice 1. ročník amatérského tenisového turnaje ve čtyřhře – Memoriál Slávka Šimka.
S velkou radostí můžeme konstatovat, že 1. ročník Memoriálu Slávka Šimka se povedl! V první řadě nám přálo počasí, které přispělo k výborné atmosféře turnaje. Po velkých bitvách zvítězila dvojice Jan Rosák a Antonín Panenka.
Fotografie Josef Chalupný a Pavel Svoboda junior.
 
 
Nový kabát
Dne 28. 8. 2006 se prezident klubu Pavel Svoboda spolu se svým synem rozhodli definitivně odstranit staré logo ze zdi a nahradit ho logem novým. Věc se zdála být celkem jednoduchou, ovšem až do chvíle než se zjistilo, jak zarputile se stará barva drží podkladu. Barvožrout selhal, wapka trhala zdivo. Všechno řešil až brusný kotouč, oblaka prachu, štukování děr, přebílení... Žádná sranda na půl dne.
 
 
Baráž
Dne 10. 9. 2004 sehráli naši tenisté baráž o udržení v oblastním přeboru II. třídy dospělých. S úspěchem absolvovali zápas s Karlovými Vary a zajistili si účast v přeboru i na další sezonu.
 
 
nahled - Orel Cup.jpg