Aktuality

IV. ročník RETRO turnaje

Dne 10.8.2019 se na tenisových kurtech konal IV. ročník RETRO turnaje. Pro náš klub se z tohoto turnaje stala již každoroční tradice, který se nikde v okolí nekoná. Jeden den v roce se celé tenisové kurty převléknou do bílého oblečení a hráči vezmou do rukou staré dřevěné pálky.

Letos i přes nepříznivé počasí a velkému množství akcí v okolí Horažďovic se sešla slušná účast sedmi párů.

Turnaj se hrál tabulkovým způsobem každý s každým na jeden set. Následné první dvě dvojice z této tabulky si zahrály finále.

Stupně vítězů:

1. Turek, Tůma
  2. Tůma, Tůmová
  3. Michelini, Svoboda

Prácheňského poháru se zúčastnilo 21 mužů a 16 žen!

Krásný turnaj se odehrál o víkendu na kurtech v Horažďovicích, kdy se turnaje zúčastnilo celkem 21 mužů a 16 žen, což je nejvyšší počet za poslední léta. Byla hojná účast i domácích tenistů. V mužském pavouku jsme mohli vidět hned 4 domácí hráče (Halml, Křesák, Macoun, Michelini) a v ženském pavouku 3 horažďovické tenistky (Halmlová, Haberová, Štěpánová).

Bohužel ve velké konkurenci se domácím tenistům moc nedařilo, jelikož 3 ze 4 skončili hned po prvním zápase. Jiří Halml prohrál s Radkem Makovcem ze Škody Plzeň 3:6, 1:6, Jiří Křesák s Dominikem Pešlem z Písku 1:6, 4:6 a Daniel Macoun s Davidem Millerem 1:6, 4:6. Do dalšího kola postoupil pouze David Michelini po výhře 6:1, 6:2 nad Přemyslem Korandou z Klatov. V dalším kole však prohrál s druhým nasazeným Martinem Davidem 1:6, 2:6. Celý turnaj vyhrál Matěj Skrbek ze Sušice, když ve finále porazil Pavla Jindru 6:1, 6:1.

Ženám se dařilo lépe, přes první kolo neprošla pouze Tereza Haberová po dlouhé bitvě s Karolínou Šloufovou z Nepomuka. Tereza Haberová prohrála ve třech setech 6:4, 2:6, 3:6. Martina Štěpánová vyhrála první zápas s Adélou Reisingerovou 6:4, 6:1 a poté vypadla s finalistkou turnaje Danielou Kulovou 3:6, 0:6. Nejdál z domácích hráček došla Petra Halmlová a obsadila 3. místo turnaje. V prvním kole porazila 3. nasazenou Barboru Ťoukálkovou 6:1, 6:0. V druhém kole Andreu Mauerovou 6:3, 6:0 a bohužel narazila v semifinále na následnou vítězku turnaje Terezu Kryčovou, s kterou prohrála 5:7, 3:6.

Tímto bychom rádi poděkovali sponzorům, kteří darovali na tento turnaj věcné dary a hlavně chceme poděkovat všem účastníkům za předvedené výkony a budeme se těší znovu za rok.

Prácheňský pohár mladších žáků je u konce

V sobotu 6.7. a v neděli 7.7. se na našich kurtech odehrál první letošní Prácheňský pohár a to konkrétně v kategorii mladších žáků a žákyň.

Turnaje mladších žáků se zúčastnilo celkem 9 hráčů z nichž dva členové našeho klubu. Jedním z nich byl Jiří Frýzek a dále Patrik Svoboda hrající za I. ČLTK Praha. Bohužel došlo hned v prvním kole na jejich vzájemný zápas, který vyzněl lépe pro Patrika Svobodu. Celý turnaj vyhrál favorit a první nasazený hráč Tomáš Páže z TK Zlín, když ve finále porazil druhého nasazeného Šimona Rejlka. Čtyřhru následně vyhrál první nasazený pár Tomáš Páže s Patrikem Svobodou.

Mladších žákyň se zúčastnilo o čtyři více, celkem bylo 13 hráček. Tentokrát jsme měli pouze jedno domácí zastoupení a to Magdalénu Toningerovou. Ta bohužel hned v prvním kole hrála se čtvrtou nasazenou hráčkou a vypadla. Celý turnaj vyhrála první nasazená Sára Tešková.

Ve čtyřhře už se domácí Magdaléně dařilo lépe. Postoupila se svou spoluhráčkou Jolanou Hlavatou přes první kolo a poté padly v semifinále.

Letos se vyplatí vyjet si na turnaj do Horažďovic!

V letošním roce se budou konat čtyři turnaje pod hlavičkou českého tenisového svazu. Na každý z turnajů jsou připraveny poháry na turnaje ve dvouhře a medaile na turnaje ve čtyřhře.

Termíny turnajů:

6-8.7.2019 Mladší žáci
20-22.7.2019 Dospělí
27.7.2019 Babytenis
3-5.8.2019 Dorost

Příprava areálu na letní horké dny plné tenisových turnajů!

Připravujeme se na horké léto, kde nás bude čekat 7 turnajů. Proto klub pořídil nové deštníky ke každé lavičce, aby se hráči ve velkých teplotách cítili lépe a alespoň při výměně stran se mohli schovat do stínu

Babytenisté v dohrávce remizovali 3:3

Horažďovičtí babytenisté v dohrávce 2. kola Memoriálu Zdeňka Kocmana remizovali s TK FUNTOM Dobřany 3:3.

Domácí po dvouhrách vedli 3:1, kdy vyhrál Ondřej Smolík, Zbyněk Hlaváč a Viktor Návrat. Bohužel následné čtyřhry domácí nezvládli a Dobřany srovnali skóre na 3:3.

Tenisový klub Horažďovice v dubnu 2019

V měsíci dubnu byla pomocí členů dokončena příprava tenisových kurtů, kterým tímto děkujeme za odvedenou práci. Nyní je areál připravený a v provozu. Otevřeno je ve všední dny od 16:00 do 20:00, víkendy dle domluvy – rezervace na telefonním čísle 732 877 865. Možnost zapůjčení raket i míčů.

Veškeré bližší informace můžete sledovat na našem webu, nebo na facebookových stránkách klubu.